statystyki szczegółowe

Aktualności

Najwyższa wygrana w historii

• autor: MaciekBuka, 2018-11-14 23:48

Można śmiało powiedzieć, że sezon zakończyliśmy z przytupem. W 13 kolejce gościliśmy na swoim obiekcie drużynę Świlczanki. Rywal zajmuje aktualnie dolne rejony tabeli, ale patrzyliśmy na nich przez pryzmat wcześniejszych potyczek, które zawsze obfitowały w walkę do końca. Trener Bukała na ten mecz wystawił następujący skład: Pączek, Bator, Baran, Potok, Mroczka, Ziemiński, Kidacki, Nazar, Patyna, Młynarczyk i Bukała. Z ławki wchodzili: Ząbek, Buż, Janiszewski i Tomczyk.

Niestety nie udało mi się dotrzeć na ten mecz stąd nie będzie relacji. Z pomeczowych rozmów wynikało, że przez całe spotkanie mieliśmy zdecydowaną przewagę a Świlcza ograniczała się do kontrataków. Niestety w pierwszej odsłonie mieliśmy mocno rozregulowane celowniki a do tego Świlcza grała dość konsekwentnie w obronie. Stąd wynik do przerwy wskazywał na wyrównane spotkanie. Pewnie to zmyliło trenera gości, który w przerwie postawił wszystko na jedną kartę i licząc na korzystny wynik dokonał zmian w ustawieniu. Niestety nie przyniosło to jego drużynie spodziewanych korzyści. Natomiast nasz STR nabrał wiatru w żagle choć do 60 minuty wynik był niezmienny. Od 62 minuty zaaplikowaliśmy rywalom aż 11 bramek. Gra Świlczy kompletnie się posypała co nasz zespół skrzętnie wykorzystał.

Ostatecznie wygrywamy z groźnym rywalem aż 13-0. Jest to najwyższa porażka Świlczy w tym sezonie. Co więcej w ciągu ostatnich 16 lat, które udało mi się przeanalizować nie przegrali tak wysoko. Być może jest to ich najwyższa porażka w historii. Natomiast na pewno jest to nasza najwyższa wygrana. Tym samym poprawiamy o jedną bramkę wynik z 2013 roku gdy pokonaliśmy 12-0 RKS.

Po tym meczu cieszy wiele rzeczy. Cieszy na pewno wynik, fajnie, że kilku chłopaków się przełamało i udało im się coś ustrzelić. Znakomicie, że do końca zachowaliśmy koncentrację i z tyłu jest na "zero". Pięknie, że młody Buż zrehabilitował się za średni mecz w Zabajce i pokazał na co go stać. Dobrze, że w takim stylu kończymy rundę jesienną.

O tym spotkaniu nie można powiedzieć złego słowa. Już dawno w tak bezwzględny sposób nie wykorzystaliśmy słabości przeciwnika. Bywały mecze, że mieliśmy przewagę nawet momentami miażdżącą ale nigdy nie udało się tak zdeklasować rywala. Na podsumowanie rundy jeszcze przyjdzie czas. Póki co cieszymy się zwycięstwem, bramkami i niecierpliwie oczekujemy na spotkanie kończące jesienne zmagania.

Jak wspomniałem na początku spotkania nie oglądałem ale graczem meczu powinien zostać Michał Buż. Młody chłopak wszedł z ławki na 30 minut i zdążył ustrzelić hat-tricka i dołożył asystę. Jeśli dalej będzie się nam tak rozwijał to będzie z niego pożytek. Gratulacje !!