Podsumowanie 4 kolejki

• autor: MaciekBuka, 2018-09-12 22:32

Każdy zespół ma już za sobą po 4 spotkania i powoli zaczyna być widać kto i o co zamierza grać w tym sezonie. Mamy kilka niespodzianek o których warto napisać kilka zdań.

Orzeł wysoko zbił u siebie Białą aż 7-1. Biała pod koniec ubiegłego sezonu prezentowała się całkiem nieźle. Trener Amarowicz wprowadzał tam swoje porządki i wszystko szło w dobrym kierunku. Niestety od początku tego sezonu jego zespół spisuje się fatalnie i gdyby nie walkower z Mrowlanką to na koncie mieliby zaledwie 1 punkt. W starciu z solidnym Orłem wyszły wszystkie ich braki. Z drugiej strony Orła ciężko na razie odczytać. Najpierw zagrał z mocną jak się okazuje Trzcianą i wysoko przegrał. Później remis z dość solidnym Łukawcem, i gładkie zwycięstwa z outsiderami Zabajką i Białą. Najbliższy mecz z fatalną Świlczanką nie przyniesie odpowiedzi na pytania o ich formę. Póki co są wielką niewiadomą.

Dąbrowa trochę niespodziewanie uległa 1-5 Łukawcowi. Dąb nie od dziś wiadomo, że jest u siebie mocny. Tymczasem przyjął 5 bramek a błędy które popełniał w tym meczu wołały o pomstę do nieba. Punkty jak dotąd złapali na fatalnej Mrowlance i nie lepszym Junaku. Za kilka dni mają szansę zapunktować gdyż jadą do Białej. Myślę jednak w lidze furory nie zrobią. Łukawiec zaś jako jedna z największych niewiadomych naszej ligi prezentuje się niezwykle solidnie. W pierwszym meczu z Mrowlanką trochę ich trema zjadła i dali sobie wyrwać zwycięstwo, w drugim meczu skutecznie gonili Orła i przywieźli punkt z trudnego terenu, następnie gładko ograli Białą. Zwycięstwo na trudnym terenie w Dąbrowie powinno dodać im skrzydeł. Za kilka dni ich wartość sprawdzi nasz STR i zapowiada się arcyciekawe spotkanie.

Rudzik wygrał ze Słociną 4-1. Do 20 minuty mecz był dość wyrównany, później Rudzik w 5 minut strzelił 2 bramki i zrobiło się 3-1. Junak nie był w stanie odrobić strat a w dodatku dał sobie strzelić kolejną bramkę. Dwa lata temu Rudzik równie imponująco rozpoczął sezon od 5 wygranych z rzędu. Teraz poczyna sobie równie śmiało. Co prawda punktów ma mniej ale gdyby nie walkower w meczu ze Stobierną byłby wiceliderem. Co prawda terminarz mają korzystny i punktowali głównie z drużynami słabszymi (Junak, Świlcza) ale do tego dołożyli remis z Rudnianką, która jest bardzo solidna. Przed nimi mecz z Mrowlanką wiec powinni zapunktować za 3. Junak zaś spisuje się fatalnie, dotychczas zdobył tylko 1 punkt a ostatnie 3 mecze przegrał z 1 zdobytą bramką. Mecz z nimi mamy już za sobą i śmiało mogę powiedzieć, że ich postawa wskazuje, że potrafią grać i w końcu przyjdzie czas na zdobycze punktowe. Być może już za kilka dni z RKS-em.

RKS minimalnie przegrał z Rudnianką 0-1. Gospodarze zmarnowali niepowtarzalną okazję aby zapunktować z mocnym rywalem. Od 30 minuty po czerwonej kartce dla gracza Rudnianki grali z przewagą. Nie dość, że nie potrafili strzelić bramki to jeszcze w 60 minucie sami ją stracili. Mecz był bardzo zacięty i posypało się w nim mnóstwo kartek, głównie dla Rudnianki. Tym samym RKS traci sporo punktów. Patrząc na postawę Zabajki i Świlczy remisy z nimi chwały im nie przynoszą. Jedynie zwycięstwo nad Stobierną ładnie wygląda w ich statystykach. W Niedzielę z Junakiem czeka ich ciężka przeprawa. Jeśli marzą o nawiązaniu do sukcesu z ubiegłego roku to nie mogą sobie pozwolić na kolejne straty punktowe. Co do Rudnianki to chwała im za wyrwanie tak cennego zwycięstwa. Pokazali, że są solidną ekipą i mają coraz więcej doświadczenia. Czwarta lokata z ubiegłego sezonu nie była przypadkowa. Jestem przekonany, że ostrzą sobie zęby na coś więcej w tym sezonie. Jedynie do czego można się u nich przyczepić to skuteczność. Zaledwie 3 bramki w 4 meczach to najmniej w lidze. W Niedzielę w meczu z Trzcianą będzie im ciężko poprawić ten bilans.

Trzcianka pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, tym razem rozbiła Stobierną 5-0. Gospodarze ten sezon rozpoczęli chyba jeszcze mocniej niż poprzedni, gdy w pierwszych 6 meczach wygrali 5 razy z bilansem bramkowym 29-3. Teraz mają komplet zwycięstw i bilans bramkowy 24-2. Można powiedzieć, że leją wszystkich na potęgę. Co prawda jak dotąd nie mieli zbyt wymagających przeciwników ale jednak punkty zbierają. Teraz sprawdzi ich Rudnianka. W ubiegłym sezonie ich zwycięski pochód zatrzymał się na Dąbrowie a później wszystko się posypało. Czy historia się powtórzy ? Zobaczymy ! Stobierna swój największy sukces odniosła remisując z nami w pierwszym meczu. Później doznali serii upokarzających porażek (7-2 z Rudzikiem ostatecznie zweryfikowane jako walkower). W tym meczu również nie mieli nic do powiedzenia. Najbliższy mecz to starcie z Zabajką i tam powinni poszukać punktów.

W pojedynku dwóch spadkowiczów Zabajka wygrała ze Świlczą 2-0. Oba zespoły spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Z relacji która jest na stronie Świlczy wynika, że mieli nie więcej okazji bramkowych ale bez swoich najlepszych strzelców nic nie chciało wpaść. Ostatecznie przez sporą część meczu grali z brakami kadrowymi bez jakichkolwiek zmian. Zanosi się na to, że oba zespoły na dłużej zagoszczą w B-klasie.

Nasz STR wygrał 7-2 z Mrowlanką.

W 4 kolejce padło 36 bramek (jak dotąd najwięcej) . Gospodarze wygrywali 5 razy przy 2 zwycięstwach gości.