Rudniański balon przebity

• autor: MaciekBuka, 2018-05-23 23:11

W 18 kolejce wygraliśmy arcyważny mecz z zespołem Rudnianki. Ważny oczywiście w kontekście prestiżu i walki o 3 lokatę. Do tego meczu przystąpiliśmy w składzie: Pączek, Bracia Dronki, Potok, Patyna, Kidacki, Mroczka, Baran, Mazur, Krupa i Nazar. Na ławce usiedli Kopf, Trzyna i Janiszewski.

Niestety nie było mi dane obejrzeć pierwszej połowy. Wiem tylko, że obrona Rudnianki spisywała się dość słabo i za utratę 3 bramek do przerwy mogą mieć do siebie duże pretensje.

W drugiej połowie mając korzystny wynik cały czas kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Rywal nie stwarzał zagrożenia rzadko podchodząc pod nasze pole karne. Nasz zespół spokojnie grał piłką co chwilę stwarzając sobie korzystne okazje. Dość szybko też został podyktowany rzut karny za faul na Mazurze, który po raz kolejny w tym sezonie pewnie wykorzystał Potok. Mając kilku bramkową przewagę trener Bukała dał pograć rezerwowym. Do końca meczu stworzyliśmy sobie jeszcze kilka okazji ale nie udało się podwyższyć.

Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z wyniku jak i z naszej postawy. Zagraliśmy dojrzale, wyłączając wszystkie atuty rywala. Trzeba pamiętać, że przyjechał do nas zespół, który na wiosnę nie stracił nawet bramki i zanotował komplet zwycięstw. Podeszliśmy do rywala z pełnym szacunkiem ale jednocześnie chcieliśmy coś sobie udowodnić. Udało się i to w dobrym stylu. Kwestia awansu jest już rozwiązana ale walka o 3 lokatę jest naszym obowiązkiem. Cieszmy się z gry i pokażmy najbliższym rywalom, że ze Staroniwą należy się liczyć.

Za kilka dni ciekawy mecz z Trzcianą. Rywal wymagający ale jednocześnie grający w kratkę. Wiemy, że nie zagra w tym meczu ich najlepszy napastnik. Musimy wykorzystać tą okazję i zgarnąć komplet punktów.