statystyki szczegółowe

Aktualności

Historyczne punkty z Junakiem

• autor: MaciekBuka, 2018-05-15 23:54

W meczu 17 kolejki udaliśmy się na Słocine by zmierzyć się z junakiem. Na to spotkanie wyszliśmy w składzie: Paczek, P.Dronka, Potok, Mroczka, Baran, Patyna, Kidacki, Ziemiński, Tomczyk, Krupa, Mazur. Ponadto na ławce byli Żak i Janiszewski. Warto wspomnieć, że stan boiska na Słocinie był katastrofalny. Murawa nierówna, twarda jak beton z kompletnie spaloną, żółtą trawą. Dzieciaki w Afryce biegają po lepszych nawierzchniach.

Od początku meczu nasz STR gra ambitnie, wysoko podchodzi spychając rywala do obrony. Od razu widać, że mamy w planach chybko napocząć rywala. Już w 8 minucie przed znakomitą sytuacją staje Krupa ale jego strzał broni bramkarz. Do około 30 minuty gra się wyrównała i toczyła się w środkowej części boiska. Obie drużyny nie stwarzały sobie jednak dogodnych okazji. W 38 minucie po rzucie rożnym piłkę jeden z obrońców kopnął opanowującego piłkę Dronkę. Sędzie po chwili namysłu wskazał na "wapno". Szansę pewni wykorzystał Potok i mieliśmy skromne prowadzenie. Do przerwy nic się nie zmieniło.

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy za niesportowe zachowanie z boiska wylatuje jeden z zawodników Junaka. Wydaje się w tym momencie, że mamy mecz w garści. Nic bardziej mylnego. Brak jednego zawodnika mocno mobilizuje gospodarzy, którzy zaczynają nas mocno naciskać. Nasz zespół nie potrafił się przeciwstawić rywalom i ograniczył się do obrony. W 64 minucie wydawało się, że Junak musi strzelić bramkę ale piłka wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Pączka. Do końca meczu obraz gry się nie zmienił. junak atakował a STR próbował kontrować. Ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 1-0.

To nie był ładny mecz, zarówno upalna pogoda jak i tragiczne boisko skutecznie utrudniały grę obydwu drużynom. Nie było ładnych akcji, praktycznie żadnych wymian podań czy prowadzenia piłki. Oba zespoły coś tam próbowały ale boisko pozwalało tylko na bezładną kopaninę. Szczęście wreszcie uśmiechnęło się do nas i dopisaliśmy komplet punktów tym lepiej smakujący, że pierwszy w historii na tym boisku i to jeszcze z zespołem prowadzonym przez naszego byłego trenera.

Naszych chłopaków warto pochwalić za ambitną walkę do końca, za wytrzymanie trudów meczu na ostrym słońcu i za boiskowe cwaniactwo. Niestety są też gorsze strony. Po pierwsze mamy środek sezonu a na ławce tylko dwóch zmienników. W takich warunkach komplet zmian byłby bezcenny. Po drugie gramy ponad pół godzinny z przewagą z rywalem zdecydowanie słabszym i nie potrafimy wbić mu kilku bramek. W 4 z 6 meczy na wiosnę strzelaliśmy tylko 1 bramkę. Poprawa skuteczności powinna być obecnie naszym priorytetem.

Przed nami bardzo trudny rywal z którym rywalizujemy o 3 lokatę. Zwycięstwo na własnym boisku jest naszym obowiązkiem. trzeba w tym tygodniu dobrze potrenować i pozytywnie się nastroić.

W meczu z Junakiem trudno wybrać gracza meczu, gdyż każdy dał z siebie maximum. Zdecydowałem się wyróżnić Patryka Barana. Jest naszym nowym zawodnikiem i bardzo dobrze wszedł do drużyny. Trener dał mu odpowiedzialne zadanie gry na boku obrony, które doskonale wypełnił. Junak atakował głównie jego stroną i często musiał sobie radzić z dwoma rywalami na raz. Do końca meczu utrzymywał zaangażowanie i koncentrację.