Zaczynamy meczem z Rudzikiem

• autor: MaciekBuka, 2018-04-06 23:36

Zakończyła się nareszcie długa przerwa pomiędzy rundami. Jednocześnie zakończyliśmy trwający przeszło 3 miesiące okres przygotowawczy. Trenowaliśmy dwa razy w tygodniu plus ewentualne sparingi. Tych rozegraliśmy kilka m. in. z Husowem, Dylagówką, Hanzlówką, Wesołą czy Świlczą. O meczach i wynikach nie ma co pisać, kto był ten widział. Do zespołu dołączyło kilku chłopaków m. in. Patryk Baran, Radek Rożek, Grzegorz Trzyna a Maciek Mroczka na zasadzie transferu definitywnego na stałe zadomowił się w drużynie.

Przed nami spotkanie z doskonale znanym rywalem z Rudnej Małej. Dotychczas rozegraliśmy z nimi 13 meczów mistrzowskich. Nasz zespół wygrywał 6 razy, przy 4 zwycięstwach Rudzika i 3 remisach. Bilans bramkowy to 36-20 na naszą korzyść. Statystyka dość wyrównana ale warto zaznaczyć, że większość sukcesów Rudzik święcił, gdy nasz zespół dopiero ogrywał się na seniorskich boiskach. Ostatnio regularnie zalicza wysokie porażki.

Aktualnie nasz rywal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ze skromnym dorobkiem 4 punktów. Nasza drużyna jest szczególnie mocna na własnym obiekcie. Mamy szeroką kadrę, dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy dlatego Rudzik wydaje się wymarzonym rywalem na przetarcie.

Niestety pierwsze mecze po przerwie zimowej rządzą się swoimi prawami i tak na prawdę nie wiadomo na co stać rywali. Nasi najbliżsi przeciwnicy nie prowadzą strony internetowej dlatego nie wiemy jakie rozegrali sparingi. Mimo wszystko nie można ich lekceważyć bo wielokrotnie napsuli nam sporo krwi. Do meczu musimy podejść poważnie i pewnie rozstrzygnąć go na swoją korzyść.

Sympatyków Staroniwy zapraszam w najbliższą Niedzielę na godz. 19 na boisko przy ul. Wyspiańskiego.