Podsumowanie ostatniej kolejki gier

• autor: MaciekBuka, 2017-11-08 22:00

Co prawda od ostatniej kolejki sezonu minęło kilka dni ale tym którzy regularnie odwiedzają stronkę podsumowanie się należy.

Niemałą sensacją zakończył się mecz Biała z Trzcianą. Dokładniej mówiąc meczu nie było, gdyż goście przyjechali bez kart zdrowia. W związku z powyższym mecz się nie odbył a w późniejszym terminie został orzeczony walkower dla Białej. Tym samym drużyna z Białej uniknęła kompromitacji i zapisała na swoim koncie pierwsze punkty w tym sezonie. Odważę się napisać, że Trzciana mogła wyjść na ten mecz z ośmioma zawodnikami a i tak by wygrała. Tymczasem tracą oni punkty z najsłabszą drużyną ligi. Nie bójmy się mocnych słów: takich frajerów to już dawno nasza liga nie widziała. Zespół, który miał błyskawicznie wywalczyć sobie awans, po rundzie jesiennej ląduje w środku tabeli bez nawet matematycznych szans na awans. Co więcej w pierwszych 6-ciu spotkaniach odnieśli oni 5 zwycięstw z bilansem bramkowym 29-3. Później przyszedł felerny mecz derbowy po którym wszystko się załamało. Przegrali oni kolejnych 5 spotkań tracąc aż 12 goli przy zaledwie 3 strzelonych. Co się stało z tą drużyną ? Patrząc na ich grę choćby w meczu z nami stawiałem ich w roli faworyta do awansu. Nie wiem co tam się wydarzyło ale jak dotąd są oni największym rozczarowaniem sezonu. Czy zespół się podźwignie przez zimę i znów zacznie punktować, myślę, że tak !!

To co się działo w meczu Stobierna - RKS to trzeba było zobaczyć. Gospodarze prowadzili 3-0 i 4-1 ale ostatecznie przegrali 4-5. Cichym faworytem tego spotkania była Stobierna, gdyż przyjezdni na wyjazdach spisują się fatalnie. Jakby nie patrzeć to postawili oni twarde warunki mającemu spore aspiracje RKS-owi. Niestety nie potrafili utrzymać koncentracji do końca i dali rywalowi odrobić straty i strzelić w 91 minucie bramkę na wagę 3 punktów. Kończą oni rundę wyprzedzając tylko tragicznego Rudzika i Białą. RKS odniósł pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe i zależnie od wyniku jaki w zaległym meczu uzyska Dąb skończą rundę na 4-5 miejscu. Dotychczas w wszystkich 4 sezonach jakie rozegrali zajmowali odległą 11 pozycję. Widać, że mimo trudności klub ten się rozwija i na pewno wiosną będą chcieli trochę namieszać i na dłużej się rozgościć w górnej części tabeli.

W derbach Rudnianka wysoko ograła Rudzika 6-1. Po trzech kolejnych porażkach gospodarze wreszcie dopisali komplet punktów. Do 30 minuty pachniało sensacją, gdyż prowadził Rudzik następnie sprawy potoczyły się zgodnie z oczekiwaniami i nie było po nich co zbierać. Rudnianka sezon zaczęła dobrze i do wpadki z Mrowlanką wszystko szło zgodnie z planem, później coś się zacięło i zgubionych punktów nie zdołają już odrobić. Nikt u nich o awansie nie mówił ale 3-4 lokata to był cel minimum, teraz jest on niezwykle odległy. Rudzik ugrał punkty tylko na sąsiadach z tabeli i jest drużyną z najgorszym bilansem bramkowym 12-66.

Nie było sensacji i solidny Piast wbił Mrowlance 5 bramek. Goście kończą rundę na 8 pozycji z 15 punktami z czego mogą być chyba zadowoleni. Kilka meczów udało im się wygrać, raz nawet pokusili się o niespodziankę w derbach z Rudnianką. Do 4 lokaty tracą tylko 3 punkty więc pozycja wyjściowa jest dobra. Co się u nich pozmienia zimą, czas pokażę. Piast dopisując komplet punktów umocnił się na pozycji wicelidera. Tą rundę zagrali wybornie ulegając tylko na wyjeździe liderowi i remisując na ciężkim terenie w Dąbrowie. Aktualnie tracą do Nienadówki tylko 3 punkty co mogą zmienić już w pierwszym meczu na wiosnę. Przewaga 5 oczek nad STR-em też wydaje się bezpieczna. Podobała mi się ich gra i sądzę, że nie wypuszczą szansy na walkę o awans.

W hitowym meczu STR zremisował z Plantatorem 2-2(1-1). Była to pierwsza strata punktów lidera i zatrzymana jego passa 10 zwycięstw. Nasz zespół stanął na wysokości zadania i pokazał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i mimo wpadek nie rezygnuje z walki o najwyższe cele. Plantator udowodnił, że cały jego dotychczasowy sezon nie jest dziełem przypadku i o urwanie mu punktów będzie niezwykle ciężko. Czy uda im się utrzymać tak wysoką formę na wiosnę ?

Spotkanie Junak - Dąbrowa nie odbyło się ze względu na zły stan boiska.

W 11 kolejce padły 28 bramek. Gospodarze wygrywali 3 razy przy 1 zwycięstwie gości i 1 remisie.