Zapowiedź meczu z Nienadówką

• autor: MaciekBuka, 2017-10-27 23:40

W ostatniej kolejce tej rundy szykuje się z wielu powodów niezwykle ciekawe spotkanie pomiędzy naszą Staroniwą a Nienadówką. Po pierwsze nasz zespół mierzył się z nimi tylko raz i to w sparingu (niestety przegranym 2-3), dlatego należy się kilka słów z historii naszego rywala zaczerpniętych z ich stronki.

LKS Plantator Nienadówka został założony w 1968 roku. Od początku istnienia w klubie była tylko sekcja piłki nożnej. Piłkarze tego klubu występowali ze zmiennym szczęściem od klasy A aż do C. Obecnie zespół tworzy mieszankę rutyny z młodzieżą. Bardzo dobrze układała się współpraca zarządu klubu, na czele z jego prezesem Czesławem Kraską z kadrą trenerską. Ogólnie rzecz ujmując jest to dobrze poukładany zespół.

W Rzeszowskiej B-klasie Plantator nie grał chyba nigdy i trzeba powiedzieć, że wejście ma z przytupem. Od 8 lat kiedy występujemy w tej lidze, żaden zespół nie miał takiego startu. 10 wygranych z rzędu z bilansem 34-8 robi wrażenie w każdych okolicznościach. Mimo wszystko dostrzec też można ich słabsze strony. Po pierwsze 8 z 10 spotkań wygrali różnicą zaledwie 1-2 bramek. Po drugie są słabsi na wyjazdach, co prawda mają komplet wygranych ale były to głównie drużyny z dołu tabeli albo takie którym daleko do solidnej formy. Po trzecie w kilku meczach musieli gonić wynik do ostatnich minut (np RKS czy Dąbrowa) lub mecz oscylował blisko remisu (np Junak czy Rudnianka). Oznacza to że nie są aż takim hegemonem jak to wskazuje tabela. Mimo wszystko są liderem i należy do nich podejść z pełną mobilizacją.

Nasz zespół nie jest tak pewny jak Niedzielni rywale. Zdarzył nam się kilka wpadek w tej rundzie. Ostatnio zagraliśmy wyśmienity mecz z Mrowlą i liczę na to, że pójdziemy za ciosem. W tym meczu trudno wskazać faworyta. Z jednej strony mamy niepokonanego lidera z drugiej zaś grającą na swoim boisku Staroniwę, która potrafi gromić nawet mocnych rywali. Presja na obu drużynach będzie ogromna. Plantator chce dograć rundę bez porażki i praktycznie zapewnić sobie spokojny awans. Staroniwa zaś chce zmniejszyć dystans do rywala i dać sobie szansę na walkę na wiosnę. Szykuje się znakomite widowisko. Niech wygra lepszy.

Zapraszam na ostatni mecz rundy w najbliższą Niedzielę ul. Wyspiańskiego godz. 14.30